Vznik Céčka

Zárodek týmu BC RSC Brno "C" vznikl po loňském finálovém utkání Áčka na posezení v hospodě. Kde jinde taky, že? Bral jsem to pořád jako vtip, ale pak se objevily návrhy na hráče a konečně na konci srpna jsme se sešli v hospodě na ustanovující schůzi. Sešli se i zástupci Áčka i Béčka. Dali jsme dohromady soupisku i pořadí hráčů. Zbývalo jen dozařídit licence, ale na konci září už bylo vše v pořádku.

V půlce září proběhlo losování soutěže. V 6. lize bylo celkem 10 týmů a rozhodlo se o systému "Každý s každým jednou". První sezóna a hned 9 zápasů a k tomu další o umístění. Slušná porce na to, že většina z nás neměla žádné nebo dávné zkušenosti. No co, byla to naše první sezóna, tak jsme si nedali žádné cíle a šli jsme si to užít.

První zápasy

V prvním zápase jsme hráli proti VUT v kompletní sestavě. Kromě mě ještě Tom Fojtl, Tom Nezval, Jirka Zejda, Petr Koutný, Terka Hrošová, Terka Vystavělová a Marcela Jelínková. První zápas dopadl podle očekávání. Získali jsme jediný set v mixu s Marcelou.

Druhý zápas byl o poznání lepší. Hráli jsme poprvé doma v tělocvičně ZŠ Holzova 1 a první dva bodíky uhráli Tom Fojtl ve dvouhře a Tom Nezval s Petrem Koutným ve čtyřhře.

V listopadu se k nám přidala Erika Horňáková, ze které se stala specialistka na dvouhru. První zápas hrála v Chropyni, což ale bylo na ni brzo. Holky začaly ukazovat vzestupnou tendenci, ve čtyřhře totiž uhrály set! Stejně jako já ve dvouhře.

Hned 7. ledna jsme hráli náš asi nejlepší zápas proti Kunovicím. Sice jsme prohráli 1:7, ale bylo to velmi vyrovnané. Šance byly skoro v každém zápase. Museli jsme povolat posilu Mirka Dorazila, který odehrál velmi kvalitní utkání jak ve čtyřhře s Tomem Nezvalem, tak v mixu s Marcelou.

Poslední zápas základní části přinesl poslední doplnění soupisky, a to Lenku Novákovou, která hrála čtyřhru s Erikou. Vůbec poslední zápas proti Kometě byl vcelku vyrovnaný. Já se poprvé propracoval k mečbolu! Ale jak jsem říkal, tuto sezónu sbíráme zkušenosti, příště to bude lepší.

Základní část jsme zakončili na posledním 10. místě s 0 body a skóre 5:67 na zápasy, 16:134 na sety.

Zápasy o umístění

První zápas o umístění jsme hráli proti 7. týmu základní části, PBS Brno. Nepovedlo se snad nic. Rychle zapomenout a jedeme dál.

A to na poslední zápas, boj o 9. místo. Do Kunovic. Proti těm, se kterými jsme hráli velmi vyrovnaný zápas. Odveta byla sice taky docela vyrovnaná, ale zase to prostě uteklo. No aspoň jsme s Tomem Fojtlem uhráli bod ve čtyřhře! Lenka Nováková ukázala, že se její forma zvyšuje, třeba ve dvouhře uhrála nejvíc bodů a ve čtyřhře s Terkou Hrošovou uhrály set a měly na to utkání vyhrát.

BC RSC Brno "C" tak ukončilo svou první soutěžní sezónu na 10. místě. Poučení? Žádné. Příště se budeme snažit ještě víc a věřím, že toho nahrajeme víc. Aspoň jedno dvě utkání zremizujeme. Když se totiž podívám na vzestup Terky Hrošové, která předtím nehrála skoro vůbec, myslím, že ve čtyřhře bude mít body už příští rok, ve dvouhře si ještě bude muset počkat. Já se budu muset víc zklidnit, stejně jako ostatní. Jen se bojím o osud Lenky Novákové. Ta se totiž ukázala ve velmi dobrém světle, tak nám ji možná ukradne Béčko.

Další zajímavosti

Naše Áčko mělo v některých zápasech problémy se soupiskou a s doplněním lidmi s Béčka, protože jsou na to docela přísná pravidla. No a došlo k tomu, že jsem byl osloven, zda budu moct za ně odehrát dvě utkání. Šel jsem do toho. Hrál jsem třetí dvouhru a druhou čtyřhru s Martinem Jelínkem. Čtyřhra na to, že jsme spolu nehráli, byla dobrá, v obou zápasech to bylo 12:21, 16:21. Ta dvouhra tak dobrá nebyla, 2. liga je na mě až moc dobrá. Škoda těch problémů s Áčkem, teď se musí strachovat o 2. ligu. Budou hrát ještě baráž, tak snad jim to vyjde a udrží se.

Béčko zase bylo celou sezónu dobré, dokonce vyhrálo svou skupinu a dostalo se až do finále. Jenže během semifinále se zranila klíčová hráčka, Eliška Mikulášková, a tak bylo potřeba najít náhradu. A vcelku logicky si vzali Lenku Novákovou. Ve dvouhře i čtyřhře se svou mamkou uhrála nějaké body a ten její výkon byl celkově opravdu dobrý. Kdyby nezačala trénovat až v únoru, ale už třeba v září říjnu, podala by asi o něco lepší výkon a třeba by ten bodík uhrála. Ono Béčko mělo celkově špatný den, prohráli totiž 0:8 a budou hrát tak baráž o postup do 3. ligy.